Grilování má svou nezaměnitelnou atmosféru. Na klasickém grilu k ní patří i kouř, takže je pak potřeba ho umístit na volné prostranství. To ale neznamená, že na balkoně například panelákového bytu je potřeba se grilování zcela vzdát.
Na čem je nejlepší grilovat? Stále více milovníků tohoto českého sportu nedá dopustit na žulové kameny na grilování! Druhou možnost představují lávové kameny, ty jsou však dvakrát až třikrát dražší oproti těm žulovým, přičemž službu splní v podstatě stejnou. Z toho důvodu bude v následujícím textu věnována pozornost grilovacím kamenům ze žuly, přičemž se dozvíte vše, co potřebujete!
Přestože většina z nás si nemůže vynachválit grilování ve venkovních prostorách, současné počasí nás zahnalo do tepla našich domovů. Na grilování uvnitř se musíme vybavit tím správným nádobíčkem. To znamená, že je potřeba vybrat správný gril.
Grilování masa na kameni – že to zní jako popis scény z dokumentu o naši pravěkých předcích? Možné to je, ale v posledních letech se tento obraz vrací i do našich současných životů. Příprava pokrmu na grilovacím kameni je totiž zdravější než grilování na roštu. Pokud se však rozhodnete pořídit si grilovací kámen, přijde vám vhod základní přehled ve dvou druzích těchto kamenů – žulových a lávových.
Vodní gril umožňuje díky přidané nádobě na vodu zdravé grilování, aniž by jídlo přišlo o typickou chuť. Některé typy kromě grilování nabízí i uzení a opékání.
Rozhodli jste se pro své přátele uspořádat večerní grilování, ale stále váháte s výběrem masa?
Milovníci grilování uvítají elektrický gril zejména v zimním období, kdy není grilování ve venkovních prostorách tak úplně možné, ale také je vhodný pro ty jedince, kteří by rádi grilovali, ale nemají zahradu, kde by mohli něco takového uskutečnit. Ti pak musí vzít za vděk grilovačkou na balkoně, kryté terase či třeba doma v kuchyni.
Většina z nás asi využívá mikrovlnnou troubu jen klasickým způsobem k ohřevu jídel a jediné, co nás zajímá, je časovač. Jenže dnešní mikrovlnky jsou v drtivé většině případů multifunkční a je škoda, že využíváme jen tak malou část toho, co umí. Krom rozmrazování mívají i funkci pečení, tzv. crisp nebo dokonce gril!
Grilování si všichni většinou spojujeme s letní pohodou na terase či na zahrádce. Je to ale opravdu tak, že šťavnaté maso či chutná grilovaná zelenina jsou jen letní záležitost? V následujících řádcích pochopíte, že když provazy deště bubnují do oken nebo když zahradu pokrývá sněhová peřina, není problém grilovat v teple domova. Právě takové grilování totiž umožňují kontaktní grily - lehce přenosná elektrická zařízení, která grilují pomocí sevření dané potraviny mezi dvě rýhované desky.
Že nemáte zahradu, ale přesto byste rádi grilovali? Není žádný problém! V dnešní době je možné všechno! Stačí na to klidně i obyčejná trouba a znalost jejích funkcí. A není to v podstatě žádná věda. Ž nevěříte? Přesvědčte se sami!
Elektrický gril má jednu nespornou výhodu, a to, že z něj není žádný kouř. Proto se dá využít i na místech, kde byste čadit skutečně neměli, např. ve městech, kde dokonce na manipulaci s otevřeným ohněm potřebujete povolení a hasičský dozor nebo už jenom proto, že jste ohleduplní a nechcete dýmit sousedům do oken. S tímto grilem se dá navíc grilovat i bez zahrady, třeba na balkóně. Pojďme si říct, jak na to.
Spousta z nás má zažité, že grilování patří především k letním měsícům. Je to však sporné. V dnešní době lze grilovat i během zimy a navíc také můžete grilovat v pohodlí domova. Na trhu naleznete nejrůznější druhy grilů pro domácí i venkovní použití.